Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Analogue Video Signal: | S-Video (NTSC) |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x audio cable ¦ 2 x component video cable ¦ 1 x network cable |
| Compliant Standards: | UPnP |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Compression Protocol: | G.711, G.728, G.722, G.729.A, H.261, H.263, H.264, H.263++, G.722.1, G.722.1C |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Device Type: | Video conferencing kit |
| Digital Signaling Protocol: | H.323, H.281, SIP, H.225, H.239 |
| Digital Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Digital Video Standard: | Digital Visual Interface (DVI) |
| Dimensions & Weight Details: | Main system - Width 13 cm Depth 27.9 cm Height 35.3 cm |
| Features: | Switching, NAT support, manageable, Quality of Service (QoS) |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% |
| Interface Type: | Component video output |
| Interfaces: | 2 x video - input ¦ 1 x video - S-video input - 4 pin mini-DIN ¦ 1 x video - S-video output - 4 pin mini-DIN ¦ 1 x video - DVI-Analogue/Digital input - 24+5 pin combined DVI ¦ 2 x video - DVI-Analogue/Digital output - 24+5 pin combined DVI ¦ 1 x audio - i |
| Manufacturer: | Polycom |
| Max External Resolution: | 1920 x 1080 |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Power supply - internal |
| Software Included: | People + Content IP, Polycom People On Content |
| Supported Display Graphics: | XGA (1024x768), SVGA (800x600), HDTV (1920x1080), HD (1280 x 720) |
| Type: | Network adapter |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Conferencing Systems International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Conferencing Systems International.pdf |
| Analogue Video Signal: | S-Video (NTSC) |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x audio cable ¦ 2 x component video cable ¦ 1 x network cable |
| Compliant Standards: | UPnP |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Compression Protocol: | G.711, G.728, G.722, G.729.A, H.261, H.263, H.264, H.263++, G.722.1, G.722.1C |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Device Type: | Video conferencing kit |
| Digital Signaling Protocol: | H.323, H.281, SIP, H.225, H.239 |
| Digital Video Capture Resolution: | 1920 x 1080 |
| Digital Video Standard: | Digital Visual Interface (DVI) |
| Dimensions & Weight Details: | Main system - Width 13 cm Depth 27.9 cm Height 35.3 cm |
| Features: | Switching, NAT support, manageable, Quality of Service (QoS) |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% |
| Interface Type: | Component video output |
| Interfaces: | 2 x video - input ¦ 1 x video - S-video input - 4 pin mini-DIN ¦ 1 x video - S-video output - 4 pin mini-DIN ¦ 1 x video - DVI-Analogue/Digital input - 24+5 pin combined DVI ¦ 2 x video - DVI-Analogue/Digital output - 24+5 pin combined DVI ¦ 1 x audio - i |
| Manufacturer: | Polycom |
| Max External Resolution: | 1920 x 1080 |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | Power supply - internal |
| Software Included: | People + Content IP, Polycom People On Content |
| Supported Display Graphics: | XGA (1024x768), SVGA (800x600), HDTV (1920x1080), HD (1280 x 720) |
| Type: | Network adapter |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: