Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Body Material: | ABS plastic |
|---|---|
| Compatible Software: | Cisco CallManager |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class B, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, UL 60950, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, ICES-003 Class B, IC CS-03, AS/NZ 3548 Class B, FCC Part 15 B, AS/NZS 60950-1, FCC Part 68 |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack |
| Depth: | 15.2 cm |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 320 x 222 pixels |
| Firmware Upgradable: | Yes |
| Function Buttons: | Speakerphone button, headset button, mute button |
| Height: | 20.3 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP |
| Important product information: | Attention! Not intended for private use! An optional power supply unit is not included in the scope of delivery. Cisco IP phones only work in a server-based environment with a corresponding software solution (Cisco Call Manager). To ensure operation on a |
| Main Features: | Integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TFTP |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN) |
| Ringer Control: | Yes |
| Speakerphone: | Yes (digital duplex) |
| Type: | LCD display - monochrome |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SCCP |
| Voice Codecs: | G.729a, G.711u |
| Voice Features: | Voice activity detection (VAD) |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 27 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Phones International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Phones International.pdf |
| Body Material: | ABS plastic |
|---|---|
| Compatible Software: | Cisco CallManager |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class B, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, UL 60950, EN50082-1, CSA 22.2 No. 60950, ICES-003 Class B, IC CS-03, AS/NZ 3548 Class B, FCC Part 15 B, AS/NZS 60950-1, FCC Part 68 |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack |
| Depth: | 15.2 cm |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 320 x 222 pixels |
| Firmware Upgradable: | Yes |
| Function Buttons: | Speakerphone button, headset button, mute button |
| Height: | 20.3 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP |
| Important product information: | Attention! Not intended for private use! An optional power supply unit is not included in the scope of delivery. Cisco IP phones only work in a server-based environment with a corresponding software solution (Cisco Call Manager). To ensure operation on a |
| Main Features: | Integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TFTP |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN) |
| Ringer Control: | Yes |
| Speakerphone: | Yes (digital duplex) |
| Type: | LCD display - monochrome |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SCCP |
| Voice Codecs: | G.729a, G.711u |
| Voice Features: | Voice activity detection (VAD) |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 27 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: