Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Additional Features: | PIN code, on-hook dialling, music on hold, built-in web server, compatible with Bluetooth headsets |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, built-in clock, Intercom |
| Backlit: | Yes |
| Body Colour: | Arctic white |
| Call Log Capacity: | 150 numbers |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Camera Resolution: | 640 x 480 (VGA) |
| Colour Depth: | 24-bit (16.7 million colours) |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack ¦ 2 x USB ¦ Audio line out ¦ Microphone jack |
| Cordless Phone Standard: | IEEE 802.11b/g/a (Wi-Fi) |
| Depth: | 4 cm |
| Diagonal Size: | 5.6" |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Information: | Date, time |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 640 x 480 pixels |
| Features: | LCD touch screen, wallpaper |
| Firmware Upgradable: | Yes |
| Frame Rate at Max. Resolution: | 30 fps |
| Function Buttons: | Conference button, voice mail button, speakerphone button, transfer button, directory button, navigator key, headset button, mute button, hold button |
| Height: | 23.4 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP, static |
| Important product information: | Attention! Not intended for private use! An optional power supply unit is not included in the scope of delivery. Cisco IP phones only work in a server-based environment with a corresponding software solution (Cisco Call Manager). To ensure operation on a |
| Included Accessories: | Stand |
| Indicators: | Speakerphone indicator, headset |
| Intercom: | Yes |
| Key Expansion Module Max Qty: | 3 |
| Lines Supported: | Multiline |
| Main Features: | Integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TFTP, Cisco Discovery Protocol (CDP), DNS |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | IP video phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN) |
| Ringer Control: | Yes |
| Security: | 128-bit WEP, 40 bit WEP, WPA, TKIP, WPA2 |
| Speakerphone: | Yes |
| Type: | LCD display - colour |
| Version: | original |
| Video Codecs: | H.264 |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SIP |
| Voice Codecs: | G.722, G.729a, G.729ab, G.711u, G.711a, iLBC |
| Voice Features: | HD Voice |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 26.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Phones International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Phones International.pdf |
| Additional Features: | PIN code, on-hook dialling, music on hold, built-in web server, compatible with Bluetooth headsets |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, built-in clock, Intercom |
| Backlit: | Yes |
| Body Colour: | Arctic white |
| Call Log Capacity: | 150 numbers |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Camera Resolution: | 640 x 480 (VGA) |
| Colour Depth: | 24-bit (16.7 million colours) |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack ¦ 2 x USB ¦ Audio line out ¦ Microphone jack |
| Cordless Phone Standard: | IEEE 802.11b/g/a (Wi-Fi) |
| Depth: | 4 cm |
| Diagonal Size: | 5.6" |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Information: | Date, time |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 640 x 480 pixels |
| Features: | LCD touch screen, wallpaper |
| Firmware Upgradable: | Yes |
| Frame Rate at Max. Resolution: | 30 fps |
| Function Buttons: | Conference button, voice mail button, speakerphone button, transfer button, directory button, navigator key, headset button, mute button, hold button |
| Height: | 23.4 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP, static |
| Important product information: | Attention! Not intended for private use! An optional power supply unit is not included in the scope of delivery. Cisco IP phones only work in a server-based environment with a corresponding software solution (Cisco Call Manager). To ensure operation on a |
| Included Accessories: | Stand |
| Indicators: | Speakerphone indicator, headset |
| Intercom: | Yes |
| Key Expansion Module Max Qty: | 3 |
| Lines Supported: | Multiline |
| Main Features: | Integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TFTP, Cisco Discovery Protocol (CDP), DNS |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | IP video phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN) |
| Ringer Control: | Yes |
| Security: | 128-bit WEP, 40 bit WEP, WPA, TKIP, WPA2 |
| Speakerphone: | Yes |
| Type: | LCD display - colour |
| Version: | original |
| Video Codecs: | H.264 |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SIP |
| Voice Codecs: | G.722, G.729a, G.729ab, G.711u, G.711a, iLBC |
| Voice Features: | HD Voice |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 26.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: