Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Additional Features: | On-hook dialling, music on hold, built-in web server |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, automatic redial |
| Automatic Redial: | Yes |
| Cables Included: | Network cable - 1.8 m ¦ Handset cord - 56 cm |
| Call Log Capacity: | 60 numbers |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Compliant Standards: | ICES-003, FCC Part 15 |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack / sub-mini-phone 2.5mm |
| Depth: | 18 cm |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Resolution: | 128 x 64 pixels |
| Function Buttons: | Speakerphone button, headset button, flash button, auto redial button |
| Height: | 16 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP |
| Included Accessories: | Power adapter |
| Indicators: | Voice message waiting indicator |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Network Features: | Network Address Translation (NAT) |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX |
| Network Protocols: | TCP, UDP, ICMP, ARP, DNS, SNMP |
| Phone Directory Capacity: | 100 names & numbers |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN), Differentiated Services (DiffServ), IEEE 802.3 |
| Ringer Control: | Yes |
| Speakerphone: | Yes |
| Type: | Power adapter - external |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SIP v2 |
| Voice Codecs: | G.711, G.723.1, G.729a |
| Voice Features: | Voice activity detection (VAD) |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1 kg |
| Width: | 19.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Phones International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Phones International.pdf |
| Additional Features: | On-hook dialling, music on hold, built-in web server |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, automatic redial |
| Automatic Redial: | Yes |
| Cables Included: | Network cable - 1.8 m ¦ Handset cord - 56 cm |
| Call Log Capacity: | 60 numbers |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Compliant Standards: | ICES-003, FCC Part 15 |
| Conference Call Capability: | Yes |
| Connections: | Headset jack / sub-mini-phone 2.5mm |
| Depth: | 18 cm |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Resolution: | 128 x 64 pixels |
| Function Buttons: | Speakerphone button, headset button, flash button, auto redial button |
| Height: | 16 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP |
| Included Accessories: | Power adapter |
| Indicators: | Voice message waiting indicator |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Network Features: | Network Address Translation (NAT) |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX |
| Network Protocols: | TCP, UDP, ICMP, ARP, DNS, SNMP |
| Phone Directory Capacity: | 100 names & numbers |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN), Differentiated Services (DiffServ), IEEE 802.3 |
| Ringer Control: | Yes |
| Speakerphone: | Yes |
| Type: | Power adapter - external |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | SIP v2 |
| Voice Codecs: | G.711, G.723.1, G.729a |
| Voice Features: | Voice activity detection (VAD) |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 1 kg |
| Width: | 19.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: