Polycom 2200-44600-025
VVX 600 16-line Business Media Phone with built-in Bluetooth and HD Voice. Compatible Partner platforms: 20. POE. Ships without power supply.
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Additional Features: | Built-in web server, BLF status lamps, compatible with Bluetooth headsets |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, Web browser, call recording |
| Backlit: | Yes |
| Bluetooth Profiles: | Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP) |
| Cables Included: | Network cable |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Compatible Software: | Microsoft Lync |
| Compliant Standards: | C-Tick, CISPR 22 Class B, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class B, ICES-003 Class B, AS/NZS 60950-1, MIC, MOC, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, A-Tick, ANATEL, FCC CFR47 Part 15 B, GOST-R, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-03, VCCI Class B |
| Conference Call Capability: | 3-way |
| Connections: | 2 x USB ¦ Headset jack / RJ-9 |
| Depth: | 18 cm |
| Diagonal Size: | 4.3" |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Languages: | Danish, Slovenian, English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Polish, Swedish, Russian, Spanish, Dutch, Japanese, Chinese, Korean |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 480 x 272 pixels |
| Features: | LCD touch screen, screen saver |
| Hearing Aid Compatible: | Yes |
| Height: | 15 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP, static |
| Lines Supported: | Multiline |
| Main Features: | Multiple VoIP protocol support, integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Polycom |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Features: | Network Address Translation (NAT), Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TCP, TFTP, UDP, HTTP, DNS, HTTPS, Link Layer Discovery Protocol - Media Endpoint Discovery (LLDP-MED) |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN), IEEE 802.1p, Type of Service (ToS) |
| Ringer Control: | Yes |
| Security: | IEEE 802.1X |
| Shipping Weight: | 1.4 kg |
| Speakerphone: | Yes (digital duplex) |
| Type: | LCD display - colour |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | H.323, SIP, RTCP, RTP, SRTP |
| Voice Codecs: | G.722, G.729ab, G.711u, G.711a, iLBC, G.722.1 |
| Voice Features: | Comfort noise generation (CNG), voice activity detection (VAD), HD Voice |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 0.9 kg |
| Width: | 19 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Phones International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Phones International.pdf |
| Additional Features: | Built-in web server, BLF status lamps, compatible with Bluetooth headsets |
|---|---|
| Additional Functions: | Call timer, Web browser, call recording |
| Backlit: | Yes |
| Bluetooth Profiles: | Hands-Free Profile (HFP), Headset Profile (HSP) |
| Cables Included: | Network cable |
| Call Services: | Voice Mail, Caller ID, Call Waiting, Call Forwarding, Call Transfer, Call Hold |
| Compatible Software: | Microsoft Lync |
| Compliant Standards: | C-Tick, CISPR 22 Class B, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class B, ICES-003 Class B, AS/NZS 60950-1, MIC, MOC, RoHS, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, A-Tick, ANATEL, FCC CFR47 Part 15 B, GOST-R, CAN/CSA C22.2 No. 60950-1-03, VCCI Class B |
| Conference Call Capability: | 3-way |
| Connections: | 2 x USB ¦ Headset jack / RJ-9 |
| Depth: | 18 cm |
| Diagonal Size: | 4.3" |
| Dialer Location: | Base |
| Dialer Type: | Keypad |
| Display Languages: | Danish, Slovenian, English, German, French, Italian, Norwegian, Portuguese, Polish, Swedish, Russian, Spanish, Dutch, Japanese, Chinese, Korean |
| Display Location: | Base |
| Display Resolution: | 480 x 272 pixels |
| Features: | LCD touch screen, screen saver |
| Hearing Aid Compatible: | Yes |
| Height: | 15 cm |
| IP Address Assignment: | DHCP, static |
| Lines Supported: | Multiline |
| Main Features: | Multiple VoIP protocol support, integrated Ethernet switch |
| Manufacturer: | Polycom |
| Menu Operation: | Yes |
| Network Features: | Network Address Translation (NAT), Lightweight Directory Access Protocol (LDAP) |
| Network Ports Qty: | 2 x Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T |
| Network Protocols: | TCP, TFTP, UDP, HTTP, DNS, HTTPS, Link Layer Discovery Protocol - Media Endpoint Discovery (LLDP-MED) |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | Yes |
| Product Type: | VoIP phone |
| Quality of Service: | IEEE 802.1Q (VLAN), IEEE 802.1p, Type of Service (ToS) |
| Ringer Control: | Yes |
| Security: | IEEE 802.1X |
| Shipping Weight: | 1.4 kg |
| Speakerphone: | Yes (digital duplex) |
| Type: | LCD display - colour |
| Version: | original |
| VoIP: | Yes |
| VoIP Protocols: | H.323, SIP, RTCP, RTP, SRTP |
| Voice Codecs: | G.722, G.729ab, G.711u, G.711a, iLBC, G.722.1 |
| Voice Features: | Comfort noise generation (CNG), voice activity detection (VAD), HD Voice |
| Volume Control: | Yes |
| Weight: | 0.9 kg |
| Width: | 19 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: