Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Authentication Method: | X.509 certificates, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Capacity: | Spatial streams: 2 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Compliant Standards: | EN 60950, IEC 60529 IP67, FCC Part 15.247, RSS-210, RSS-102, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-5, NEMA Type 4X, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, FCC Part 15.407, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, MIL-STD-810, EN 300 328, FCC OET Bulletin 65c |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Data Transfer Rate: | 1.3 Gbps |
| Depth: | 9.8 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | LEAP, AES, TLS, PEAP, TTLS, WPA, WPA2 |
| Features: | Auto-sensing per device, MAC address filtering, DFS support, VPN passthrough, CleanAir technology, reset button, 2T2R MIMO technology, ClientLink technology, Maximum Ratio Combining (MRC), radio resource management (RRM), cyclic shift diversity (CSD), bea |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 22.9 cm |
| Important product information: | Stand-alone version. Management via the integrated virtual WLAN controller or via additional controller. A software exchange from AP to LAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 1 x - SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 4 x aerial - F connector |
| Localisation: | United States |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | UPOE |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 2.5 kg |
| Width: | 17.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Authentication Method: | X.509 certificates, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Capacity: | Spatial streams: 2 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11i, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Compliant Standards: | EN 60950, IEC 60529 IP67, FCC Part 15.247, RSS-210, RSS-102, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-5, NEMA Type 4X, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, FCC Part 15.407, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, MIL-STD-810, EN 300 328, FCC OET Bulletin 65c |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Data Transfer Rate: | 1.3 Gbps |
| Depth: | 9.8 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | LEAP, AES, TLS, PEAP, TTLS, WPA, WPA2 |
| Features: | Auto-sensing per device, MAC address filtering, DFS support, VPN passthrough, CleanAir technology, reset button, 2T2R MIMO technology, ClientLink technology, Maximum Ratio Combining (MRC), radio resource management (RRM), cyclic shift diversity (CSD), bea |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 22.9 cm |
| Important product information: | Stand-alone version. Management via the integrated virtual WLAN controller or via additional controller. A software exchange from AP to LAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 1 x - SFP (mini-GBIC) ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 4 x aerial - F connector |
| Localisation: | United States |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | UPOE |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 2.5 kg |
| Width: | 17.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: