Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | X.509 certificates |
| Compliant Standards: | MIL-STD 810F, ANSI C62.41, EN 60950, ICES-003, IEC 60950, UL 60950, IEC 60529 IP67, FCC Part 15.247, OET 65 C, RSS-210, RSS-102, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-5, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, ARIB S |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, X.509, IEEE 802.11i, Wi-Fi CERTIFIED, IEEE 802.11n |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 17 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | LEAP, AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | MAC address filtering, DFS support, VPN passthrough, reset button, 2T3R MIMO technology, 3T3R MIMO technology, Cisco BandSelect technology, Cisco VideoStream technology |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 10 cm |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from CAP to SAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Line Coding Format: | CCK |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 65 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec |
| Power Consumption Operational: | 30 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 23 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | X.509 certificates |
| Compliant Standards: | MIL-STD 810F, ANSI C62.41, EN 60950, ICES-003, IEC 60950, UL 60950, IEC 60529 IP67, FCC Part 15.247, OET 65 C, RSS-210, RSS-102, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-5, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, ARIB S |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, X.509, IEEE 802.11i, Wi-Fi CERTIFIED, IEEE 802.11n |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 17 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | LEAP, AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | MAC address filtering, DFS support, VPN passthrough, reset button, 2T3R MIMO technology, 3T3R MIMO technology, Cisco BandSelect technology, Cisco VideoStream technology |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 10 cm |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from CAP to SAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Line Coding Format: | CCK |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 65 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Network / Transport Protocol: | L2TP, IPSec |
| Power Consumption Operational: | 30 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 2.3 kg |
| Width: | 23 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: