Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, FCC Part 15.247, OET 65 C, RSS-210, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, EN 60601-1-2, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EMI, EN 300 328, EN 301 489- |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 22.1 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | DFS support, MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, rogue access point detection, ClientLink 2.0 technology, CleanAir Express technology, Cisco BandSelect technology, Cisco VideoStream technology |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Gain Level: | 4 dBi |
| Height: | 4.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from CAP to SAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Localisation: | Belgium, Bahrain, Lebanon, Saudi Arabia, Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Lithuania, Vietnam, Iceland, Romania, Thailand, Luxembourg, Hungary, Cyprus, Iraq, Jamaica, Algeria, Liechtenstein, Gibraltar, Malta, Monaco, Croatia, Slovakia, Slovenia, Latvia, |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| RAM: | 256 MB |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Status Indicators: | Error, status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.04 kg |
| Width: | 22.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.3at |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, FCC Part 15.247, OET 65 C, RSS-210, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, EN 60601-1-2, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EMI, EN 300 328, EN 301 489- |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 22.1 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | DFS support, MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, rogue access point detection, ClientLink 2.0 technology, CleanAir Express technology, Cisco BandSelect technology, Cisco VideoStream technology |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Gain Level: | 4 dBi |
| Height: | 4.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from CAP to SAP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Localisation: | Belgium, Bahrain, Lebanon, Saudi Arabia, Bulgaria, Czech Republic, Estonia, Lithuania, Vietnam, Iceland, Romania, Thailand, Luxembourg, Hungary, Cyprus, Iraq, Jamaica, Algeria, Liechtenstein, Gibraltar, Malta, Monaco, Croatia, Slovakia, Slovenia, Latvia, |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| RAM: | 256 MB |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Status Indicators: | Error, status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.04 kg |
| Width: | 22.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: