Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, CSA 22.2 No. 60950, RSS-210, FCC Part 15, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 4268, EN 60601-1-2, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EN 300 328, EN 301 489-1, EN 301 893 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 22.1 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | Power over Ethernet (PoE), MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Cisco M-Drive technology, ClientLink technology |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from LAP to AP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Localisation: | China |
| MTBF: | 390,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| RAM: | 128 MB |
| Status Indicators: | Active, error, status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.04 kg |
| Width: | 22.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, CSA 22.2 No. 60950, RSS-210, FCC Part 15, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 4268, EN 60601-1-2, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EN 300 328, EN 301 489-1, EN 301 893 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 22.1 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | Power over Ethernet (PoE), MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Cisco M-Drive technology, ClientLink technology |
| Flash Memory: | 32 MB |
| Form Factor: | External |
| Height: | 4.7 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Important product information: | Controller-based. Requires additional controller for management. A software exchange from LAP to AP is possible. |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 |
| Localisation: | China |
| MTBF: | 390,000 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| RAM: | 128 MB |
| Status Indicators: | Active, error, status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.04 kg |
| Width: | 22.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: