Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, Wi-Fi CERTIFIED, IEEE 802.11n |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, FCC Part 15.247, RSS-210, RSS-102, UL 60950-1 Second Edition, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EN 300 328, EN 301 489-1, EN 301 893, EN 301 489-17 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 17.6 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support |
| Flash Memory: | 16 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | External power adapter |
| RAM: | 64 MB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 452 g |
| Width: | 19.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Antenna Qty: | 2 |
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST |
| Compliant Standards: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, Wi-Fi CERTIFIED, IEEE 802.11n |
| Compliant Standards: | VCCI, ICES-003, FCC Part 15.247, RSS-210, RSS-102, UL 60950-1 Second Edition, FCC Part 15.107, FCC Part 15.109, AS/NZS 4268, FCC Part 15.407, ARIB STD-T66, ARIB STD-T71, ARIB STD-T33, EN 300 328, EN 301 489-1, EN 301 893, EN 301 489-17 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Data Transfer Rate: | 300 Mbps |
| Depth: | 17.6 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, PEAP, TTLS, TKIP, WPA, WPA2 |
| Features: | MIMO technology, Wi-Fi Multimedia (WMM) support |
| Flash Memory: | 16 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 4 x 1000Base-T - RJ-45 ¦ 1 x 1000Base-T - RJ-45 (WAN) |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Device: | External power adapter |
| RAM: | 64 MB |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 452 g |
| Width: | 19.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: