Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Antenna Qty: | 3 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3af, EN55022, ICES-003, EN55024, FCC, RoHS, UL 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1-07, PTCRB, EN 61000, LVD, Directive 2004/108/EC, Directive 2006/95/EC, NCC, EN 300 328, IEC 60950-1:2005, EN 301 489, EN 50385, RSS-210 Issue 7, RSS-Gen Issue 2, RSS-10 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 15.5 cm |
| Device Type: | Bridge |
| Enclosure Type: | Desktop, wall-mountable |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x SIM |
| Features: | 2T2R MIMO technology |
| Height: | 4.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Interfaces: | LAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE) - RJ-45 ¦ Antenna: 3 x SMA ¦ Antenna: 1 x GPS connector |
| Localisation: | North America, South America, EMEA |
| Manufacturer: | Fortinet |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Mobile Communication Protocol: | GSM, GPRS, UMTS, EDGE, CDMA 2000 1X EV-DO Rev. A, WCDMA, HSPA+, LTE, XLTE |
| Power Device: | Power injector |
| Status Indicators: | Power, status, signal strength, LAN, wireless, LTE |
| Type: | Wireless cellular modem |
| Version: | original |
| Weight: | 380 g |
| Width: | 18 cm |
| GPSR - economic actor: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
| GPSR - EU responsible person: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | External detachable |
|---|---|
| Antenna Qty: | 3 |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3af, EN55022, ICES-003, EN55024, FCC, RoHS, UL 60950-1, CSA C22.2 No. 60950-1-07, PTCRB, EN 61000, LVD, Directive 2004/108/EC, Directive 2006/95/EC, NCC, EN 300 328, IEC 60950-1:2005, EN 301 489, EN 50385, RSS-210 Issue 7, RSS-Gen Issue 2, RSS-10 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Depth: | 15.5 cm |
| Device Type: | Bridge |
| Enclosure Type: | Desktop, wall-mountable |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x SIM |
| Features: | 2T2R MIMO technology |
| Height: | 4.5 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Interfaces: | LAN: 1 x 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T (PoE) - RJ-45 ¦ Antenna: 3 x SMA ¦ Antenna: 1 x GPS connector |
| Localisation: | North America, South America, EMEA |
| Manufacturer: | Fortinet |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Mobile Communication Protocol: | GSM, GPRS, UMTS, EDGE, CDMA 2000 1X EV-DO Rev. A, WCDMA, HSPA+, LTE, XLTE |
| Power Device: | Power injector |
| Status Indicators: | Power, status, signal strength, LAN, wireless, LTE |
| Type: | Wireless cellular modem |
| Version: | original |
| Weight: | 380 g |
| Width: | 18 cm |
| GPSR - economic actor: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
| GPSR - EU responsible person: | Fortinet, Deutschland, Weihenstephaner Str. 12, München, 81673, cs @ fortinet.com |
Alexander Brill is your contact person for: