Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP, MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST, EAP-SIM |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Communications Technology: | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac, IEEE 802.3bt, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6E |
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, AS/NZS 60950-1, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15.407, FCC CFR47 Part 15 C, FCC CFR47 Part 15 B, UL Class III, CNS13438:2006, RSS-247, AS/NZS 2772.2, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, VCCI-CISPR 32:2016, RSP-100, |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 5 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1 LE, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Data Transfer Rate: | 7.78 Gbps |
| Depth: | 24.13 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Directivity: | Omni-directional |
| Encryption Algorithm: | AES, PEAP, WPA2-Enterprise, EAP-SIM, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, EAP-FAST, WPA3-Enhanced Open, WPA2-Personal, EAP-TLS, EAP-TTLS, MSCHAPv2, EAP-GTC, PEAPv1 |
| Features: | DFS support, WLAN controller mode, LLDP support, Maximum Ratio Combining (MRC), universal power over Ethernet (UPOE), cyclic shift diversity (CSD), beamforming technology, packet aggregation A-MPDU, packet aggregation A-MSDU, band steering, Tri-Band, Dyna |
| Flash Memory: | 1 GB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Height: | 5.69 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 100M/1G/2.5/5 Gigabit Ethernet (UPOE) - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 |
| Internet of Things (IoT) Compatible: | Yes |
| Line Coding Format: | OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Cisco IOS XE 17.9.1 or later |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | UPOE |
| RAM: | 2 GB |
| Remote Management Protocol: | HTTP |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Software Included: | Meraki Dashboard |
| Spread Spectrum Method: | OFDMA |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 24.13 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP, MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP), EAP-FAST, EAP-SIM |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Communications Technology: | Bluetooth Low Energy (LE) |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.3ab, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11d, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11n, IEEE 802.1ab (LLDP), IEEE 802.3at, IEEE 802.11ac, IEEE 802.3bt, IEEE 802.11ax, Wi-Fi CERTIFIED 6E |
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, AS/NZS 60950-1, RSS-102, UL 2043, UL 60950-1, IEC 60950-1, EN 60950-1, FCC Part 15.407, FCC CFR47 Part 15 C, FCC CFR47 Part 15 B, UL Class III, CNS13438:2006, RSS-247, AS/NZS 2772.2, CAN/CSA-C22.2 No. 60950-1, VCCI-CISPR 32:2016, RSP-100, |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, 5 Gigabit Ethernet, 2.5 Gigabit Ethernet, Bluetooth 5.1 LE, IEEE 802.11ax (Wi-Fi 6E) |
| Data Transfer Rate: | 7.78 Gbps |
| Depth: | 24.13 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Directivity: | Omni-directional |
| Encryption Algorithm: | AES, PEAP, WPA2-Enterprise, EAP-SIM, WPA3-Enterprise, WPA3-Personal, EAP-FAST, WPA3-Enhanced Open, WPA2-Personal, EAP-TLS, EAP-TTLS, MSCHAPv2, EAP-GTC, PEAPv1 |
| Features: | DFS support, WLAN controller mode, LLDP support, Maximum Ratio Combining (MRC), universal power over Ethernet (UPOE), cyclic shift diversity (CSD), beamforming technology, packet aggregation A-MPDU, packet aggregation A-MSDU, band steering, Tri-Band, Dyna |
| Flash Memory: | 1 GB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz, 6 GHz |
| Height: | 5.69 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 100M/1G/2.5/5 Gigabit Ethernet (UPOE) - RJ-45 ¦ 1 x management - RJ-45 ¦ 1 x USB 2.0 |
| Internet of Things (IoT) Compatible: | Yes |
| Line Coding Format: | OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| OS Required: | Cisco IOS XE 17.9.1 or later |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | UPOE |
| RAM: | 2 GB |
| Remote Management Protocol: | HTTP |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Software Included: | Meraki Dashboard |
| Spread Spectrum Method: | OFDMA |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 1.6 kg |
| Width: | 24.13 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: