Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.3at, IEEE 802.11r, IEEE 802.11u, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax |
| Compliant Standards: | CSA, VCCI, ICES-003, EN55024, CISPR 22, FCC Part 15 B, RSS-102, FCC Part 15 C, UL 2043, RoHS, FCC Part 2, AS/NZS 4268, FCC Part 15 E, EN 62311, EN 300 328, EN 50385, RSS-247, EN 301 489-1-17, EN 62479, EN 301 893, EN 55032, AS/NZS 2772, CB 60950, CB 62368 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, 802.11ax |
| Depth: | 12.84 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Directivity: | Omni-directional |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, TTLS, TKIP, WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, WEP, EAP-SIM |
| Features: | VPN support, Wireless Intrusion Detection System (WIDS), Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS), Maximum Ratio Combining (MRC), Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), DiffServ Code Point (DSCP) support, Bluetooth Low Energy Beaconi |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 4.426 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 1 x 1/2.5/5GBase-T (PoE+) - RJ-45 |
| Line Coding Format: | 1024 QAM, OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | IPSec |
| Power Consumption Operational: | 18 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V (non-PoE) / 42.5 - 57 V (PoE+) |
| Weight: | 800 g |
| Width: | 30.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Antenna: | Internal |
|---|---|
| Authentication Method: | MS-CHAP v.2, Extensible Authentication Protocol (EAP) |
| Cloud-Managed: | Yes |
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.1x, IEEE 802.11i, IEEE 802.11h, IEEE 802.11e, IEEE 802.11n, IEEE 802.11k, IEEE 802.3at, IEEE 802.11r, IEEE 802.11u, IEEE 802.11ac Wave 2, IEEE 802.11ax |
| Compliant Standards: | CSA, VCCI, ICES-003, EN55024, CISPR 22, FCC Part 15 B, RSS-102, FCC Part 15 C, UL 2043, RoHS, FCC Part 2, AS/NZS 4268, FCC Part 15 E, EN 62311, EN 300 328, EN 50385, RSS-247, EN 301 489-1-17, EN 62479, EN 301 893, EN 55032, AS/NZS 2772, CB 60950, CB 62368 |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2, 802.11ax |
| Depth: | 12.84 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Directivity: | Omni-directional |
| Encryption Algorithm: | AES, TLS, TTLS, TKIP, WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, WEP, EAP-SIM |
| Features: | VPN support, Wireless Intrusion Detection System (WIDS), Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS), Maximum Ratio Combining (MRC), Wireless Intrusion Prevention System (WIPS), DiffServ Code Point (DSCP) support, Bluetooth Low Energy Beaconi |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 4.426 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Important product information: | UNCLAIMED Device without license. Please contact us if you have any questions. |
| Interfaces: | 1 x 1/2.5/5GBase-T (PoE+) - RJ-45 |
| Line Coding Format: | 1024 QAM, OFDMA |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | IPSec |
| Power Consumption Operational: | 18 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE+ |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 12 V (non-PoE) / 42.5 - 57 V (PoE+) |
| Weight: | 800 g |
| Width: | 30.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: