Ubiquiti UAP-NANOHD-3
UbiQuiti UniFi nanoHD - wireless base station - Wi-Fi 5 - 2.4 GHz, 5 GHz - DC (pack of 3)
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Concurrent devices: 200+ ¦ BSSIDs per radio: 8 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Compliant Standards: | IC, FCC |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Depth: | 16 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TKIP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WEP |
| Features: | VLAN support, DFS support, wall mountable, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS), reset button, ceiling mountable, 4T4R MIMO technology, MU-MIMO technology |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 3.265 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (PoE) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Packaged Quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Power Consumption Operational: | 10.5 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 44 - 57 V |
| Weight: | 300 g |
| Width: | 16 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Accesspoints International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accesspoints International.pdf |
| Capacity: | Concurrent devices: 200+ ¦ BSSIDs per radio: 8 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.3af, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Compliant Standards: | IC, FCC |
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11a, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac Wave 2 |
| Depth: | 16 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Encryption Algorithm: | AES, TKIP, WPA, WPA2, WPA-PSK, WEP |
| Features: | VLAN support, DFS support, wall mountable, Wi-Fi Multimedia (WMM) support, Quality of Service (QoS), reset button, ceiling mountable, 4T4R MIMO technology, MU-MIMO technology |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz, 5 GHz |
| Height: | 3.265 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 1000Base-T (PoE) - RJ-45 |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Packaged Quantity: | 3 (specifications are for single item) |
| Power Consumption Operational: | 10.5 Watt |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Ruggedized Design: | Indoor |
| Version: | original |
| Voltage Required: | DC 44 - 57 V |
| Weight: | 300 g |
| Width: | 16 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: