Aruba JW009A
AP-ANT-1W 2.4-2.5GHz (4dBi)/4.9-5.875GHz (6dBi) Hi Gain Dual-band Omni-Dir Indoor Antenna
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Aerial Placing / Mounting: | Indoor |
|---|---|
| Colour: | White |
| Connector Provided: | 1 x RP-SMA male |
| Depth: | 3.9 cm |
| Directivity: | Omni-directional |
| Features: | Linear vertical polarisation |
| Frequency Range: | 2.4 - 2.5 GHz, 4.9 - 5.875 GHz |
| Gain: | 4 dBi (for 2400 MHz - 2500 MHz), 6 dBi (for 4900 MHz - 5875 MHz) |
| Height: | 12.7 cm |
| Horizontal Beamwidth: | 360° |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Product Material: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product Type: | Antenna |
| Version: | original |
| Vertical Beamwidth: | 50° (at 2.4 - 2.5 GHz), 25° (at 4.9 - 5.875 GHz) |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR): | 2.0:1 |
| Width: | 1.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Antenna International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Antenna International.pdf |
| Aerial Placing / Mounting: | Indoor |
|---|---|
| Colour: | White |
| Connector Provided: | 1 x RP-SMA male |
| Depth: | 3.9 cm |
| Directivity: | Omni-directional |
| Features: | Linear vertical polarisation |
| Frequency Range: | 2.4 - 2.5 GHz, 4.9 - 5.875 GHz |
| Gain: | 4 dBi (for 2400 MHz - 2500 MHz), 6 dBi (for 4900 MHz - 5875 MHz) |
| Height: | 12.7 cm |
| Horizontal Beamwidth: | 360° |
| Impedance: | 50 Ohm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Product Material: | Acrylonitrile butadiene styrene (ABS) |
| Product Type: | Antenna |
| Version: | original |
| Vertical Beamwidth: | 50° (at 2.4 - 2.5 GHz), 25° (at 4.9 - 5.875 GHz) |
| Voltage Standing Wave Ratio (VSWR): | 2.0:1 |
| Width: | 1.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: