Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Aerial Placing / Mounting: | Outdoor, wall-mountable, pole mount, indoor |
|---|---|
| Connector Provided: | 2 x N-Series connector |
| Depth: | 4 cm |
| Designed For: | Cisco Meraki MR62, MR66, MR72 Cloud Managed 802.11ac Outdoor AP |
| Directivity: | Directional |
| Frequency Range: | 5.150 - 5.875 GHz |
| Gain: | 13 dBi |
| Height: | 23.3 cm |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Mounting Kit: | Included |
| Package Content: | Antenna cable |
| Product Material: | Plastic |
| Product Type: | Antenna |
| Version: | original |
| Weight: | 527 g |
| Width: | 14 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Antenna International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Antenna International.pdf |
| Aerial Placing / Mounting: | Outdoor, wall-mountable, pole mount, indoor |
|---|---|
| Connector Provided: | 2 x N-Series connector |
| Depth: | 4 cm |
| Designed For: | Cisco Meraki MR62, MR66, MR72 Cloud Managed 802.11ac Outdoor AP |
| Directivity: | Directional |
| Frequency Range: | 5.150 - 5.875 GHz |
| Gain: | 13 dBi |
| Height: | 23.3 cm |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | -40 °C |
| Mounting Kit: | Included |
| Package Content: | Antenna cable |
| Product Material: | Plastic |
| Product Type: | Antenna |
| Version: | original |
| Weight: | 527 g |
| Width: | 14 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: