Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, IC, RoHS |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Depth: | 3 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | 2T2R MIMO technology, pole mountable |
| Flash Memory: | 8 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz |
| Height: | 17 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX - RJ-45 ¦ 2 x aerial |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Mounting Kit: | Included |
| Power Consumption Operational: | 6.5 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Processors Installed: | 1 x Atheros 400 MHz |
| RAM: | 64 MB SDRAM |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 500 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| Warnings: | Warnings Antenna International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Antenna International.pdf |
| Compliant Standards: | FCC Part 15.247, IC, RoHS |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wireless |
| Data Link Protocol: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n |
| Depth: | 3 cm |
| Device Type: | Radio access point |
| Features: | 2T2R MIMO technology, pole mountable |
| Flash Memory: | 8 MB |
| Form Factor: | External |
| Frequency Band: | 2.4 GHz |
| Height: | 17 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX - RJ-45 ¦ 2 x aerial |
| Manufacturer: | Ubiquiti |
| Max Operating Temperature: | 75 °C |
| Max Supported Qty: | 1 |
| Min Operating Temperature: | -30 °C |
| Mounting Kit: | Included |
| Power Consumption Operational: | 6.5 Watt |
| Power Device: | External power adapter |
| Power Over Ethernet (PoE) Supported: | PoE |
| Processors Installed: | 1 x Atheros 400 MHz |
| RAM: | 64 MB SDRAM |
| Ruggedized Design: | Outdoor |
| Version: | original |
| Weight: | 500 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
|---|---|
| : | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
| GPSR - EU responsible person: | Ubiquiti International Holding B.V., Niederlande, Ekkersrijt 3102, Son En Breugel, 5692, support @ ubnt.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: