Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC Part 15, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, CSA C22.2 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 35.6 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (2) |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX - RJ-45 x 2 ¦ 1 x management - DB-9 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 30 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 7.3 kg |
| Width: | 43.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| Warnings: | Warnings Controller International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller International.pdf |
| Built-in Devices: | Status LCD |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, GOST, EN 60950, EN 61000-3-2, UL 1950, VCCI Class A ITE, IEC 60950, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, AS/NZ 3548 Class A, EMC, FCC Part 15, CSA C22.2 No. 60950-00, ICES-003 Class A, CSA C22.2 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 35.6 cm |
| Device Type: | Network monitoring device |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Manageable |
| Form Factor: | Rack-mountable |
| Height: | 8.9 cm |
| Height (Rack Units): | 2U |
| Humidity Range Operating: | 0 - 95% |
| Installed Modules Qty (Max): | 0 (2) |
| Interfaces: | 1 x 100Base-TX - RJ-45 x 2 ¦ 1 x management - DB-9 |
| Manufacturer: | Bluecoat |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Power Consumption Operational: | 30 Watt |
| Power Device: | Internal power supply |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet, HTTP |
| Version: | original |
| Voltage Required: | AC 120/230 V (50/60 Hz) |
| Weight: | 7.3 kg |
| Width: | 43.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
| GPSR - EU responsible person: | Broadcom, Deutschland, Willy Brandt Platz 2 Riem Arcaden, München, 81829, press.relations @ broadcom.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: