Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, ETSI, CSA, UL, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9010 |
| Device Type: | Expansion module - 40 ports |
| Expansion Slots: | 40 (total) / 40 (free) x SFP |
| Features: | VPN support, MPLS support, IGMP snooping, DHCP snooping, Access Control List (ACL) support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Adapter Gigabit International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter Gigabit International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, ETSI, CSA, UL, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9010 |
| Device Type: | Expansion module - 40 ports |
| Expansion Slots: | 40 (total) / 40 (free) x SFP |
| Features: | VPN support, MPLS support, IGMP snooping, DHCP snooping, Access Control List (ACL) support |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Weight: | 6.4 kg |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: