Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3x |
| Compliant Standards: | CISPR 24, BSMI CNS 13438 Class B, EN 60950, VCCI-II, IEC 825-1/EN 60825-1 class 1, IEC 60950, EN55024, UL 60950 Third Edition, CISPR 22, EN50082-1, EN55022 Class B, AS/NZ 3548 Class B, AS/NZS 3260, EN 61000-4-2, EN 61000-4-6, CSA C22.2 No. 60950-00 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 27.9 cm |
| Designed For: | Cisco 10000, 10005, 10008 |
| Device Type: | Network adapter |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x SFP |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-negotiation, VLAN support, manageable |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 19.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| RAM: | 16 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Fail, status, transmit, receive |
| Version: | original |
| Weight: | 0.9 kg |
| Width: | 3.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Adapter Gigabit International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter Gigabit International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.2, IEEE 802.3z, IEEE 802.1Q, IEEE 802.3x |
| Compliant Standards: | CISPR 24, BSMI CNS 13438 Class B, EN 60950, VCCI-II, IEC 825-1/EN 60825-1 class 1, IEC 60950, EN55024, UL 60950 Third Edition, CISPR 22, EN50082-1, EN55022 Class B, AS/NZ 3548 Class B, AS/NZS 3260, EN 61000-4-2, EN 61000-4-6, CSA C22.2 No. 60950-00 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 1 Gbps |
| Depth: | 27.9 cm |
| Designed For: | Cisco 10000, 10005, 10008 |
| Device Type: | Network adapter |
| Expansion Slots: | 1 (total) / 1 (free) x SFP |
| Features: | Flow control, full duplex capability, auto-negotiation, VLAN support, manageable |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 19.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| RAM: | 16 MB |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Fail, status, transmit, receive |
| Version: | original |
| Weight: | 0.9 kg |
| Width: | 3.3 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: