Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Depth: | 18.1 cm |
| Designed For: | Cisco 2811, 2811 PayGrow Bundle, 2811 Unified Communications Bundle, 2811 Unified Communications Bundle with Advanced Security, 2811 WAN Application Acceleration Bundle, 2821, 2821 Branch Office in a Box Bundle, 2821 Retail Bundle, 2821 Secure WAN Optimiz |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Firewall protection, NAT support, VPN support, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack prevention, E-mail alert, antivirus analysis, Intrusion Prevention System (IPS), SMTP traffic control |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Remote Management Protocol: | Telnet, HTTPS, SSH |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 16.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Adapter Gigabit International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter Gigabit International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Gigabit Ethernet |
| Depth: | 18.1 cm |
| Designed For: | Cisco 2811, 2811 PayGrow Bundle, 2811 Unified Communications Bundle, 2811 Unified Communications Bundle with Advanced Security, 2811 WAN Application Acceleration Bundle, 2821, 2821 Branch Office in a Box Bundle, 2821 Retail Bundle, 2821 Secure WAN Optimiz |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Firewall protection, NAT support, VPN support, Stateful Packet Inspection (SPI), DoS attack prevention, E-mail alert, antivirus analysis, Intrusion Prevention System (IPS), SMTP traffic control |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 5 - 95% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Remote Management Protocol: | Telnet, HTTPS, SSH |
| Version: | original |
| Weight: | 450 g |
| Width: | 16.5 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Luca-Eric Junghans is your contact person for: