Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| <a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="The abbreviation API stands for Application Programming Interface and is a collection of commands, protocols, functions and objects." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">API</a> Supported: | OpenGL, DirectX |
|---|---|
| <a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bandwidth is a key figure in signal processing and is used in various areas of computer science and physics to describe the frequency range." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">Bandwidth</a>: | 243 GBps |
| Bus Type: | PCI Express 3.0 x16 |
| CUDA Cores: | 1792 |
| Depth: | 24.1 cm |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 ¦ HPE ProLiant DL360 Gen10, DL360 Gen10 All Flash Server for Weka, DL360 Gen10 Base, DL360 Gen10 Compute Server for Cohesity DataPlatform, |
| Device Type: | Graphics card |
| Graphics Processor: | NVIDIA Quadro P4000 |
| Height: | 11.2 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Consumption Operational: | 105 Watt |
| Size: | 8 GB |
| Technology: | GDDR5 SDRAM |
| Version: | original |
| Weight: | 500 g |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Adapter International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter International.pdf |
| <a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="The abbreviation API stands for Application Programming Interface and is a collection of commands, protocols, functions and objects." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">API</a> Supported: | OpenGL, DirectX |
|---|---|
| <a class="lexicon-tooltip cbax-lexicon-link" data-bs-toggle="tooltip" title="Bandwidth is a key figure in signal processing and is used in various areas of computer science and physics to describe the frequency range." data-bs-placement="top" data-bs-html="true" data-bs-template="<div class='tooltip' role='tooltip'><div class='arrow'></div><div class='tooltip-inner cbax-lexicon-tooltip-inner'></div></div>">Bandwidth</a>: | 243 GBps |
| Bus Type: | PCI Express 3.0 x16 |
| CUDA Cores: | 1792 |
| Depth: | 24.1 cm |
| Designed For: | HPE Nimble Storage dHCI Large Solution with HPE ProLiant DL380 Gen10, Medium Solution with HPE ProLiant DL360 Gen10 ¦ HPE ProLiant DL360 Gen10, DL360 Gen10 All Flash Server for Weka, DL360 Gen10 Base, DL360 Gen10 Compute Server for Cohesity DataPlatform, |
| Device Type: | Graphics card |
| Graphics Processor: | NVIDIA Quadro P4000 |
| Height: | 11.2 cm |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Power Consumption Operational: | 105 Watt |
| Size: | 8 GB |
| Technology: | GDDR5 SDRAM |
| Version: | original |
| Weight: | 500 g |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: