Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x network cable (external) - 10 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4- |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Depth: | 52.07 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9001, 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 3 switching, Layer 2 switching, MPLS support, QoS, NetFlow |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.56 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Included Accessories: | 2 x CXP 100GBASE-SR transceiver, 2 x 100G OTU-4ITU-T CP-DQPSK Full C-band Tuneable LC |
| Interfaces: | 2 x 100Gb Ethernet - CFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 100 Gigabit CFP x 2 |
| Version: | original |
| Weight: | 6.35 kg |
| Width: | 4.37 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Adapter International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter International.pdf |
| Cables Included: | 1 x network cable (external) - 10 m |
|---|---|
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN 61000-6-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-4- |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 100 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Gbps |
| Depth: | 52.07 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9001, 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Flow control, full duplex capability, Layer 3 switching, Layer 2 switching, MPLS support, QoS, NetFlow |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.56 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Included Accessories: | 2 x CXP 100GBASE-SR transceiver, 2 x 100G OTU-4ITU-T CP-DQPSK Full C-band Tuneable LC |
| Interfaces: | 2 x 100Gb Ethernet - CFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 100 Gigabit CFP x 2 |
| Version: | original |
| Weight: | 6.35 kg |
| Width: | 4.37 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: