Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cables Included: | 1 x serial adapter |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 4 cm |
| Designed For: | HPE R/T2200 G4, R/T3000 G2, R/T3000 G4 High Voltage, R/T3000 G4 Low Voltage, R1500 G4 ¦ HPE UPS R/T3000 G2 Detachable Cord High Voltage, R1500 G3, R5000, R7000 |
| Device Type: | Remote management adapter |
| Encryption Algorithm: | 128-bit SSL |
| Features: | 128-bit encryption |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 6 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 - RJ-45 ¦ 1 x management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 460 g |
| Width: | 13 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Adapter International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter International.pdf |
| Cables Included: | 1 x serial adapter |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | Ethernet, Fast Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 100 Mbps |
| Depth: | 4 cm |
| Designed For: | HPE R/T2200 G4, R/T3000 G2, R/T3000 G4 High Voltage, R/T3000 G4 Low Voltage, R1500 G4 ¦ HPE UPS R/T3000 G2 Detachable Cord High Voltage, R1500 G3, R5000, R7000 |
| Device Type: | Remote management adapter |
| Encryption Algorithm: | 128-bit SSL |
| Features: | 128-bit encryption |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 6 cm |
| Humidity Range Operating: | 20 - 80% (non-condensing) |
| Interfaces: | 1 - RJ-45 ¦ 1 x management |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 10 °C |
| Remote Management Protocol: | SNMP, HTTP |
| Version: | original |
| Weight: | 460 g |
| Width: | 13 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: