HPE P08458-B21
Intel E810-XXVDA4 Ethernet 10/25Gb 4-port SFP28 Adapter for HPE
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Connectivity Technology: | Wired |
|---|---|
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Depth: | 24.69 cm |
| Designed For: | HPE Edgeline e920d ¦ HPE ProLiant DL110 Gen10 Plus Front Cabled Telco, DL20 Gen10 Plus, DL20 Gen10 Plus Base, DL20 Gen10 Plus Entry, DL20 Gen10 Plus High Performance, DL20 Gen10 Plus Performance, DL325 Gen10 Plus V2, DL325 Gen10 Plus V2 Base, DL325 Gen10 |
| Device Type: | Network adapter |
| Features: | Wake on LAN (WOL), IPv6 support, IPv4 support, PXE support, Receive Side Scaling (RSS), UEFI support, Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), Data Direct I/O Technology (DDIO), iSCSI boot, Virtual Extensible LAN (VXLAN), Network Virtualization using Gene |
| Form Factor: | Plug-in card |
| Height: | 6.17 cm |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Interfaces: | 4 x 10Gb Ethernet/25Gb Ethernet - SFP28 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, iSCSI, iWARP |
| PCI Specification Revision: | PCIe 4.0 |
| Ports: | 25 Gigabit SFP28 x 4 |
| Power Consumption Operational: | 14.2 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 330 g |
| Width: | 21.49 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Adapter International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter International.pdf |
| Connectivity Technology: | Wired |
|---|---|
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Depth: | 24.69 cm |
| Designed For: | HPE Edgeline e920d ¦ HPE ProLiant DL110 Gen10 Plus Front Cabled Telco, DL20 Gen10 Plus, DL20 Gen10 Plus Base, DL20 Gen10 Plus Entry, DL20 Gen10 Plus High Performance, DL20 Gen10 Plus Performance, DL325 Gen10 Plus V2, DL325 Gen10 Plus V2 Base, DL325 Gen10 |
| Device Type: | Network adapter |
| Features: | Wake on LAN (WOL), IPv6 support, IPv4 support, PXE support, Receive Side Scaling (RSS), UEFI support, Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), Data Direct I/O Technology (DDIO), iSCSI boot, Virtual Extensible LAN (VXLAN), Network Virtualization using Gene |
| Form Factor: | Plug-in card |
| Height: | 6.17 cm |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 4.0 x16 |
| Interfaces: | 4 x 10Gb Ethernet/25Gb Ethernet - SFP28 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, iSCSI, iWARP |
| PCI Specification Revision: | PCIe 4.0 |
| Ports: | 25 Gigabit SFP28 x 4 |
| Power Consumption Operational: | 14.2 Watt |
| Version: | original |
| Weight: | 330 g |
| Width: | 21.49 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| : | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: