Lenovo 4XC7A08270
ThinkSystem Marvell QL41232 10/25GbE SFP28 2-Port PCIe Ethernet Adapter
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Capacity: | Jumbo frame size: 9600 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qbg, IEEE 1588v2, IEEE 802.3by |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Designed For: | Lenovo ThinkAgile MX3330-F Appliance 7D19 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3330-H Appliance 7D19 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-F Certified Node 7D67 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-H Certified Node 7D67 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3530-H Hybrid Appliance 7D6B ¦ Lenovo ThinkAgile |
| Device Type: | Network adapter |
| Features: | MPLS support, TCP/IP offloading, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, RDMA support, PXE support, Large Send Offload (LSO), Large Receive Offload (LRO), Receive Side Scaling (RSS), UEFI support, Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), Energy Ef |
| Form Factor: | Plug-in card |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 3.0 x8 |
| Interfaces: | 2 x 10Gb Ethernet/25Gb Ethernet - SFP28 |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, uDAPL, SMB, NFS |
| Ports: | 10Gb Ethernet / 25Gb Ethernet SFP28 x 2 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| Warnings: | Warnings Adapter PCI International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Adapter PCI International.pdf |
| Capacity: | Jumbo frame size: 9600 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1p, IEEE 802.3ad (LACP), IEEE 802.3ae, IEEE 802.3az, IEEE 802.1Qbb, IEEE 802.1Qaz, IEEE 802.1Qau, IEEE 802.1Qbg, IEEE 1588v2, IEEE 802.3by |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet, 25 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 25 Gbps |
| Designed For: | Lenovo ThinkAgile MX3330-F Appliance 7D19 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3330-H Appliance 7D19 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-F Certified Node 7D67 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3331-H Certified Node 7D67 ¦ Lenovo ThinkAgile MX3530-H Hybrid Appliance 7D6B ¦ Lenovo ThinkAgile |
| Device Type: | Network adapter |
| Features: | MPLS support, TCP/IP offloading, Quality of Service (QoS), Jumbo Frames support, RDMA support, PXE support, Large Send Offload (LSO), Large Receive Offload (LRO), Receive Side Scaling (RSS), UEFI support, Single Root I/O Virtualization (SR-IOV), Energy Ef |
| Form Factor: | Plug-in card |
| Humidity Range Operating: | 10 - 80% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | PCI Express 3.0 x8 |
| Interfaces: | 2 x 10Gb Ethernet/25Gb Ethernet - SFP28 |
| Manufacturer: | Lenovo |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network / Transport Protocol: | TCP/IP, UDP/IP, uDAPL, SMB, NFS |
| Ports: | 10Gb Ethernet / 25Gb Ethernet SFP28 x 2 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
| GPSR - EU responsible person: | Lenovo, Deutschland, Meitnerstr.9, Stuttgart, 70563, Fragen_DE @ lenovo.com |
Michael Holste is your contact person for: