Eaton 5PXEBM72RT3U
Eaton 5PX Battery Expansion Module (EBM), 2U, 72V, Used with 5PX 3000 3U UPS models
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Depth: | 49.7 cm |
| Designed For: | P/N: 5PX3000RT3U |
| Device Type: | Battery enclosure - rack-mountable / external |
| Height: | 13.1 cm |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Manufacturer: | Eaton |
| Technology: | Lead Acid |
| Version: | original |
| Voltage Provided: | 72 V |
| Weight: | 37.3 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| Warnings: | Warnings Batteries International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Batteries International.pdf |
| Colour: | Black |
|---|---|
| Depth: | 49.7 cm |
| Designed For: | P/N: 5PX3000RT3U |
| Device Type: | Battery enclosure - rack-mountable / external |
| Height: | 13.1 cm |
| Height (Rack Units): | 3U |
| Manufacturer: | Eaton |
| Technology: | Lead Acid |
| Version: | original |
| Voltage Provided: | 72 V |
| Weight: | 37.3 kg |
| Width: | 44.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
| GPSR - EU responsible person: | Eaton, Deutschland, Hein-Moeller-Str. 7-11, Bonn, 53115, infogermany @ eaton.com |
Daniel Losch is your contact person for: