Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Connector: | QSFP28 - male |
| Connector (Second End): | QSFP28 - male |
| Designed For: | Arista 7060CX2-32S, 7060CX-32S ¦ Cisco Nexus 3232C ¦ Cisco ONE Nexus 3232C ¦ HPE FlexFabric 5950 32QSFP28 ¦ Juniper Networks QFX Series QFX10002-36Q, QFX5200, QFX5200-32C, QFX5200-48Y |
| Impedance: | 110 Ohm |
| Length: | 3 m |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 100GBase direct attach cable - SFF-8665 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Compliant Standards: | RoHS |
|---|---|
| Connector: | QSFP28 - male |
| Connector (Second End): | QSFP28 - male |
| Designed For: | Arista 7060CX2-32S, 7060CX-32S ¦ Cisco Nexus 3232C ¦ Cisco ONE Nexus 3232C ¦ HPE FlexFabric 5950 32QSFP28 ¦ Juniper Networks QFX Series QFX10002-36Q, QFX5200, QFX5200-32C, QFX5200-48Y |
| Impedance: | 110 Ohm |
| Length: | 3 m |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 100GBase direct attach cable - SFF-8665 |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: