Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Brown |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, GR-20-CORE, GR-1435-CORE |
| Connector: | QSFP+ - male |
| Connector (Second End): | 4 x SFP+ - male |
| Designed For: | Cisco Nexus 9336C-FX2 |
| Features: | Passive cable, breakout |
| Image Colour Disclaimer: | The displayed product image may be a different colour |
| Length: | 2 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Network cable - SFF-8431/SFF-8436/SFF-8461 |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Colour: | Brown |
|---|---|
| Compliant Standards: | UL, Laser Class 1, FCC CFR21 Part 1040, ELV, RoHS, IEC 60825-1, GR-326-CORE, GR-20-CORE, GR-1435-CORE |
| Connector: | QSFP+ - male |
| Connector (Second End): | 4 x SFP+ - male |
| Designed For: | Cisco Nexus 9336C-FX2 |
| Features: | Passive cable, breakout |
| Image Colour Disclaimer: | The displayed product image may be a different colour |
| Length: | 2 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Network cable - SFF-8431/SFF-8436/SFF-8461 |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Luca-Eric Junghans is your contact person for: