Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | UL, RoHS, Laser Class 1, ELV, IEC 60825-1, GR-20-CORE, ITU-T G.709 |
|---|---|
| Connector: | SFP+ |
| Connector (Second End): | SFP+ |
| Designed For: | Cisco Catalyst 6880-X Multi Rate Port Card (Standard Tables), 6880-X Multi Rate Port Card (XL Tables), 6880-X-Chassis (Standard Tables) ¦ Cisco Nexus 3048TP-1GE, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 7000 48-P |
| Features: | Active cable (signal regeneration) |
| Length: | 1 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Direct attach cable - SFF-8431 |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Compliant Standards: | UL, RoHS, Laser Class 1, ELV, IEC 60825-1, GR-20-CORE, ITU-T G.709 |
|---|---|
| Connector: | SFP+ |
| Connector (Second End): | SFP+ |
| Designed For: | Cisco Catalyst 6880-X Multi Rate Port Card (Standard Tables), 6880-X Multi Rate Port Card (XL Tables), 6880-X-Chassis (Standard Tables) ¦ Cisco Nexus 3048TP-1GE, 3064-E, 3064PQ, 3064PQ Front-to-Back Airflow LAN Enterprise License Bundle, 3064-X, 7000 48-P |
| Features: | Active cable (signal regeneration) |
| Length: | 1 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Direct attach cable - SFF-8431 |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Luca-Eric Junghans is your contact person for: