Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | UL, RoHS, Laser Class 1, ELV, IEC 60825-1, GR-20-CORE, ITU-T G.709 |
|---|---|
| Connector: | SFP+ |
| Connector (Second End): | SFP+ |
| Designed For: | P/N: FPR4225-ASA-K9 |
| Features: | Latching connectors |
| Length: | 7 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 10GBase direct attach cable - SFF-8431 |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Compliant Standards: | UL, RoHS, Laser Class 1, ELV, IEC 60825-1, GR-20-CORE, ITU-T G.709 |
|---|---|
| Connector: | SFP+ |
| Connector (Second End): | SFP+ |
| Designed For: | P/N: FPR4225-ASA-K9 |
| Features: | Latching connectors |
| Length: | 7 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 10GBase direct attach cable - SFF-8431 |
| Version: | Third Party || compatible, Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Luca-Eric Junghans is your contact person for: