Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Compliant Standards: | ELV, RoHS, MSA SFF-8472 |
| Connector: | SFP28 |
| Connector (Second End): | SFP28 |
| Designed For: | Cisco Nexus 93180YC-FX, 9336C-FX2 ¦ Cisco UCS C4200 Rack Server Chassis |
| Features: | Latching connectors |
| Length: | 2 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Direct attach cable - SFF-8402/IEEE 802.3by |
| Technology: | Twinaxial |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|---|
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Colour: | Orange |
|---|---|
| Compliant Standards: | ELV, RoHS, MSA SFF-8472 |
| Connector: | SFP28 |
| Connector (Second End): | SFP28 |
| Designed For: | Cisco Nexus 93180YC-FX, 9336C-FX2 ¦ Cisco UCS C4200 Rack Server Chassis |
| Features: | Latching connectors |
| Length: | 2 m |
| Manufacturer: | Cisco 3rd Meraki 3rd |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | Direct attach cable - SFF-8402/IEEE 802.3by |
| Technology: | Twinaxial |
| Version: | Third Party || compatible |
| GPSR - product manufacturer: | Cybertrading; Am Springbrunnen 2, 39179, Barleben, Deutschland, produktsicherheit @ cybertrading.de |
|---|
Luca-Eric Junghans is your contact person for: