Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Connector: | Power IEC 60320 C21 |
|---|---|
| Connector (Second End): | Power CEE 7/7 - plug |
| Designed For: | Cisco ASR 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2, 9904, 9912, 9912 Chassis, 9912 TH, 9922, 9922 Chassis with PEM Version 2 |
| Length: | 4.25 m |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Rated Current: | 16 A |
| Rated Voltage: | AC 250 V |
| Type: | Power cable |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Connector: | Power IEC 60320 C21 |
|---|---|
| Connector (Second End): | Power CEE 7/7 - plug |
| Designed For: | Cisco ASR 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2, 9904, 9912, 9912 Chassis, 9912 TH, 9922, 9922 Chassis with PEM Version 2 |
| Length: | 4.25 m |
| Localisation: | Europe |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Rated Current: | 16 A |
| Rated Voltage: | AC 250 V |
| Type: | Power cable |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: