Cisco SFP-H25G-CU5M
Cisco Passive Copper Cable - 25GBase-CR1 direct attach cable - SFP28 to SFP28 - 5 m - twinaxial - SFF-8402/IEEE 802.3by - black - for Nexus 93180YC-FX, UCS C4200 Rack Server Chassis
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | ELV, RoHS, MSA SFF-8472 |
| Connector: | SFP28 |
| Connector (Second End): | SFP28 |
| Designed For: | Cisco Nexus 93180YC-FX ¦ Cisco UCS C4200 Rack Server Chassis |
| Features: | Latching connectors, grey pull tab |
| Length: | 5 m |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 25GBase-CR1 direct attach cable - SFF-8402/IEEE 802.3by |
| Technology: | Twinaxial |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Cables International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Cables International.pdf |
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compliant Standards: | ELV, RoHS, MSA SFF-8472 |
| Connector: | SFP28 |
| Connector (Second End): | SFP28 |
| Designed For: | Cisco Nexus 93180YC-FX ¦ Cisco UCS C4200 Rack Server Chassis |
| Features: | Latching connectors, grey pull tab |
| Length: | 5 m |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 70 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Cable Type: | 25GBase-CR1 direct attach cable - SFF-8402/IEEE 802.3by |
| Technology: | Twinaxial |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: