Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour Display: | Yes |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN55024, EMC, RoHS, EN 60950-1, WEEE, NRTL, Directive 2011/65/EU, Directive 2002/96/EU, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 62479, Directive 2014/35/EU, Directive 2014/30/EU, EN 55032 Class A |
| Connectivity Technology: | Cable |
| Depth: | 16.3 cm |
| Designed For: | Cisco Webex Board 55S, Board 55S - Non Radio, Board 55S - Non Radio - Non Encryption, Board 55S (GPL), Board 70S, Board 70S - Non Radio, Board 70S - Non Radio - Non Encryption, Board 70S (GPL), Board 85S, Room 55, Room 55 (no-encryption), Room 55 (no-encr |
| Device Type: | Video conference system remote control |
| Display: | LCD 10.1" |
| Display Format: | 1920 x 1200 |
| Features: | Power over Ethernet, temperature sensor, capacitive touch interface, ambient light sensor, humidity sensor, air quality experimental sensor, table stand mount |
| Height: | 7.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% RH |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Protocols Supported: | TCP, IP |
| Supported Devices: | Video conferencing system |
| Touchscreen: | Yes |
| Version: | original |
| Weight: | 630 g |
| Width: | 24.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Colour Display: | Yes |
|---|---|
| Compliant Standards: | EN55024, EMC, RoHS, EN 60950-1, WEEE, NRTL, Directive 2011/65/EU, Directive 2002/96/EU, FCC CFR47 Part 15 B Class A, EN 62479, Directive 2014/35/EU, Directive 2014/30/EU, EN 55032 Class A |
| Connectivity Technology: | Cable |
| Depth: | 16.3 cm |
| Designed For: | Cisco Webex Board 55S, Board 55S - Non Radio, Board 55S - Non Radio - Non Encryption, Board 55S (GPL), Board 70S, Board 70S - Non Radio, Board 70S - Non Radio - Non Encryption, Board 70S (GPL), Board 85S, Room 55, Room 55 (no-encryption), Room 55 (no-encr |
| Device Type: | Video conference system remote control |
| Display: | LCD 10.1" |
| Display Format: | 1920 x 1200 |
| Features: | Power over Ethernet, temperature sensor, capacitive touch interface, ambient light sensor, humidity sensor, air quality experimental sensor, table stand mount |
| Height: | 7.1 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% RH |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Network Protocols Supported: | TCP, IP |
| Supported Devices: | Video conferencing system |
| Touchscreen: | Yes |
| Version: | original |
| Weight: | 630 g |
| Width: | 24.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: