Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | White |
|---|---|
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC |
| Compliant Standards: | HDCP 1.4, HDCP 2.2 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | HDMI |
| Depth: | 8 cm |
| Device Type: | Video/audio/infrared extender |
| Features: | 4K resolution support |
| Form Factor: | External |
| Height: | 16.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% |
| Interfaces: | 1 x HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x IR (output) - mini jack ¦ 1 x IR (input) - mini jack |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Max Resolution: | 4K @ 30 Hz |
| Max Transfer Distance: | 50 m |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 148 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Colour: | White |
|---|---|
| Compliant Standards: | Plug and Play, FCC |
| Compliant Standards: | HDCP 1.4, HDCP 2.2 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | HDMI |
| Depth: | 8 cm |
| Device Type: | Video/audio/infrared extender |
| Features: | 4K resolution support |
| Form Factor: | External |
| Height: | 16.8 cm |
| Humidity Range Operating: | 0 - 90% |
| Interfaces: | 1 x HDMI - 19 pin HDMI Type A ¦ 1 x IR (output) - mini jack ¦ 1 x IR (input) - mini jack |
| Manufacturer: | LevelOne |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Max Resolution: | 4K @ 30 Hz |
| Max Transfer Distance: | 50 m |
| Min Operating Temperature: | -10 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 148 g |
| Width: | 8 cm |
| GPSR - economic actor: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
| GPSR - EU responsible person: | Digital Data Communications, Deutschland, Im Defdahl 10 F, Dortmund, 44141, info @ digital-data.de |
Carsten Schmidt is your contact person for: