Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Audio Support: | Yes: two-way audio capability, built-in microphone |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x network cable - external |
| Compliant Standards: | UL, FCC |
| Connectivity Technology: | Wired, wireless |
| Depth: | 17.5 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Format: | MPEG-4, MJPEG, 3GPP |
| Digital Zoom: | 2 |
| Effective Pixels: | 640 x 480 |
| Features: | LCD panel, motion sensor, date/time stamp, IR filter, remote control, auto exposure control, brightness control, contrast control, e-mail alerts, image flip, image mirror, auto white balance |
| Height: | 19.9 cm |
| Included Accessories: | Stand |
| Interfaces: | 1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 ¦ 1 x microphone - input - mini-phone 3.5 mm ¦ 1 x audio - output - mini-phone 3.5 mm |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Digital Video Resolution: | 640 x 480 |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Focus Distance: | 50 cm |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Minimum Illumination: | 1 lux F2.0 |
| Network Interface: | Ethernet 10Base-T/100Base-TX, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Network Protocols: | DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, NTP, SMTP, TCP/IP, RTSP, RTP |
| OS Required: | Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP Professional SP2, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 2003 |
| Power Device: | Power adapter - external |
| Range (degree): | -34 to +30 |
| Relative Humidity (operating): | 10 - 80% (non-condensing) |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Supported Image Formats: | JPEG |
| System Requirements Details: | Pentium 4 - 2.4 GHz - RAM 512 MB - HD 80 MB |
| Type: | CMOS 1/4" |
| Version: | original |
| Video Capture: | 640 x 480 @ 30 fps ¦ 320 x 240 @ 30 fps ¦ 160 x 120 @ 30 fps |
| Video Format: | NTSC, PAL |
| Voltage Required: | DC 5 V |
| Weight: | 460 g |
| Width: | 3.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Audio Support: | Yes: two-way audio capability, built-in microphone |
|---|---|
| Cables Included: | 1 x network cable - external |
| Compliant Standards: | UL, FCC |
| Connectivity Technology: | Wired, wireless |
| Depth: | 17.5 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Format: | MPEG-4, MJPEG, 3GPP |
| Digital Zoom: | 2 |
| Effective Pixels: | 640 x 480 |
| Features: | LCD panel, motion sensor, date/time stamp, IR filter, remote control, auto exposure control, brightness control, contrast control, e-mail alerts, image flip, image mirror, auto white balance |
| Height: | 19.9 cm |
| Included Accessories: | Stand |
| Interfaces: | 1 x network - Ethernet 10Base-T/100Base-TX - RJ-45 ¦ 1 x microphone - input - mini-phone 3.5 mm ¦ 1 x audio - output - mini-phone 3.5 mm |
| Manufacturer: | Linksys |
| Max Digital Video Resolution: | 640 x 480 |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Focus Distance: | 50 cm |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Minimum Illumination: | 1 lux F2.0 |
| Network Interface: | Ethernet 10Base-T/100Base-TX, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g |
| Network Protocols: | DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, NTP, SMTP, TCP/IP, RTSP, RTP |
| OS Required: | Microsoft Windows 2000, Microsoft Windows XP Professional SP2, Microsoft Windows Vista, Microsoft Windows 2003 |
| Power Device: | Power adapter - external |
| Range (degree): | -34 to +30 |
| Relative Humidity (operating): | 10 - 80% (non-condensing) |
| Software Included: | Drivers & Utilities |
| Supported Image Formats: | JPEG |
| System Requirements Details: | Pentium 4 - 2.4 GHz - RAM 512 MB - HD 80 MB |
| Type: | CMOS 1/4" |
| Version: | original |
| Video Capture: | 640 x 480 @ 30 fps ¦ 320 x 240 @ 30 fps ¦ 160 x 120 @ 30 fps |
| Video Format: | NTSC, PAL |
| Voltage Required: | DC 5 V |
| Weight: | 460 g |
| Width: | 3.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Samin Delikhoun is your contact person for: