Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Audio Support: | Yes: built-in four microphones |
|---|---|
| Camera Mount Type: | Ceiling mount, wall mount |
| Communications Type: | Cloud |
| Compliant Standards: | NDAA, IEEE 802.3af |
| Connectivity Technology: | Wireless, wired |
| Depth: | 14.854 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Format: | H.264 |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES, TLS, WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, EAP-TTLS, TKIP |
| Exposure Range: | 1/30 sec - 1/32000 sec |
| Features: | HDR, cloud-augmented, Live Streaming, configurable retention days, Intelligent Motion Detection Algorithm, attribute search, Intelligent Object Detection (IOD), secure boot, signed firmware, reset button, LED indicator |
| Flash Memory: | 512 GB |
| Focal Length: | 3 mm - 9 mm |
| Form Factor: | Dome |
| Height: | 9.58 cm |
| Horizontal Field of View (degree): | 36 - 112 |
| Included Accessories: | Wall mount kit |
| Infrared Distance: | 30 m |
| Infrared LEDs: | Yes |
| Internet of Things (IoT) Compatible: | Yes |
| Lens Iris: | F/1.6-2.9 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Digital Video Resolution: | 3840 x 2160 |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Motion Detection: | Yes |
| Network Interface: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Network Protocols: | DSCP |
| Optical Zoom: | 3 x |
| Ports: | LAN/power - RJ-45 |
| Power Device: | 15.4 Watt |
| Type: | Vari-focal |
| Version: | original |
| Video Capture: | 3840 x 2160 @ 15 fps ¦ 2560 x 1440 @ 24 fps ¦ 1920 x 1080 @ 24 fps |
| Video Modes: | 1080p, 4K |
| Voltage Required: | DC 12 V / PoE |
| Weight: | 840 g |
| Width: | 14.854 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Accessoires International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Accessoires International.pdf |
| Audio Support: | Yes: built-in four microphones |
|---|---|
| Camera Mount Type: | Ceiling mount, wall mount |
| Communications Type: | Cloud |
| Compliant Standards: | NDAA, IEEE 802.3af |
| Connectivity Technology: | Wireless, wired |
| Depth: | 14.854 cm |
| Device Type: | Network surveillance camera |
| Digital Video Format: | H.264 |
| Encryption Algorithm: | 256-bit AES, TLS, WPA, WPA2-PSK, WPA2-Enterprise, EAP-TTLS, TKIP |
| Exposure Range: | 1/30 sec - 1/32000 sec |
| Features: | HDR, cloud-augmented, Live Streaming, configurable retention days, Intelligent Motion Detection Algorithm, attribute search, Intelligent Object Detection (IOD), secure boot, signed firmware, reset button, LED indicator |
| Flash Memory: | 512 GB |
| Focal Length: | 3 mm - 9 mm |
| Form Factor: | Dome |
| Height: | 9.58 cm |
| Horizontal Field of View (degree): | 36 - 112 |
| Included Accessories: | Wall mount kit |
| Infrared Distance: | 30 m |
| Infrared LEDs: | Yes |
| Internet of Things (IoT) Compatible: | Yes |
| Lens Iris: | F/1.6-2.9 |
| Manufacturer: | Meraki Cisco |
| Max Digital Video Resolution: | 3840 x 2160 |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Motion Detection: | Yes |
| Network Interface: | IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Ethernet 10Base-T/100Base-TX/1000Base-T, IEEE 802.11n, IEEE 802.11a, IEEE 802.11ac |
| Network Protocols: | DSCP |
| Optical Zoom: | 3 x |
| Ports: | LAN/power - RJ-45 |
| Power Device: | 15.4 Watt |
| Type: | Vari-focal |
| Version: | original |
| Video Capture: | 3840 x 2160 @ 15 fps ¦ 2560 x 1440 @ 24 fps ¦ 1920 x 1080 @ 24 fps |
| Video Modes: | 1080p, 4K |
| Voltage Required: | DC 12 V / PoE |
| Weight: | 840 g |
| Width: | 14.854 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Michael Holste is your contact person for: