Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SmartSlot |
| Compliant Standards: | RoHS Exemption 7b, REACH |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | USB, serial |
| Depth: | 11.4 cm |
| Designed For: | APC Smart-UPS 1000 LCD, 1500 LCD, 2200 LCD, 3000 LCD, 750 LCD ¦ APC Smart-UPS RT 10000VA with Two Step-Down Transformer, 3000, 3000 Rack Tower, 5000, 5000 Rack Tower ¦ APC Smart-UPS X 1000 Rack/Tower LCD, 1500 Rack/Tower LCD, 2000 Rack/Tower LCD, 3000 Rac |
| Device Type: | Remote management adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.8 cm |
| Interface (Bus) Type: | SmartSlot |
| Interfaces: | 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x USB - 4 pin USB Type B |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 80 g |
| Width: | 12.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Colour: | Black |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x SmartSlot |
| Compliant Standards: | RoHS Exemption 7b, REACH |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | USB, serial |
| Depth: | 11.4 cm |
| Designed For: | APC Smart-UPS 1000 LCD, 1500 LCD, 2200 LCD, 3000 LCD, 750 LCD ¦ APC Smart-UPS RT 10000VA with Two Step-Down Transformer, 3000, 3000 Rack Tower, 5000, 5000 Rack Tower ¦ APC Smart-UPS X 1000 Rack/Tower LCD, 1500 Rack/Tower LCD, 2000 Rack/Tower LCD, 3000 Rac |
| Device Type: | Remote management adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.8 cm |
| Interface (Bus) Type: | SmartSlot |
| Interfaces: | 1 x RS-232 - 9 pin D-Sub (DB-9) ¦ 1 x USB - 4 pin USB Type B |
| Manufacturer: | APC Schneider |
| Status Indicators: | Status |
| Version: | original |
| Weight: | 80 g |
| Width: | 12.1 cm |
| GPSR - economic actor: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
| GPSR - EU responsible person: | Schneider Electric GmbH, Deutschland, Gothaer Str. 29, Ratingen, 40880, esupport.emeade @ schneider-electric.com |
Carsten Schmidt is your contact person for: