Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Buffer Size: | 512 MB |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x PCI Express x8 |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 24.1 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G7, DL120 G7 Base, DL120 G7 Entry, DL120 G7 Performance, DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL160se G6, DL165 G6, DL165 G7, DL165 G7 Base, DL165 G7 Entry, DL165 G7 Performance, DL165 G7 Special Server, DL170h G6, DL180 G6, DL180 G6 Spec |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card - low profile |
| Height: | 19.1 cm |
| Host Bus: | PCIe 2.0 x8 |
| Interface: | SATA 3Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SATA 3Gb/s / SAS 6Gb/s (internal) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Storage Devices Qty: | 64 |
| Processor: | PowerPC 440 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, RAID 50 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| Width: | 5.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Buffer Size: | 512 MB |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x PCI Express x8 |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 24.1 cm |
| Designed For: | HPE ProLiant DL120 G7, DL120 G7 Base, DL120 G7 Entry, DL120 G7 Performance, DL160 G6, DL160 G6 Special Server, DL160se G6, DL165 G6, DL165 G7, DL165 G7 Base, DL165 G7 Entry, DL165 G7 Performance, DL165 G7 Special Server, DL170h G6, DL180 G6, DL180 G6 Spec |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card - low profile |
| Height: | 19.1 cm |
| Host Bus: | PCIe 2.0 x8 |
| Interface: | SATA 3Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SATA 3Gb/s / SAS 6Gb/s (internal) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Storage Devices Qty: | 64 |
| Processor: | PowerPC 440 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 10, RAID 50 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| Width: | 5.7 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: