Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Buffer Size: | 256 MB |
|---|---|
| Data Transfer Rate: | 3 Gbit/s |
| Depth: | 11.4 cm |
| Designed For: | HPE 1/8 G2 Tape Autoloader Ultrium 1760 ¦ HPE ProLiant BL280c G6, BL2x220c G5, BL2x220c G5 Server A, BL2x220c G5 Server B, BL460c, BL460c G6, BL460c G7, BL465c G5, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5, BL495c G6, BL680c G5, BL685c |
| Device Type: | Storage controller (RAID) |
| Height: | 10.1 cm |
| Host Bus: | PCIe x8 |
| Interface: | SATA 1.5Gb/s / SAS |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Storage Devices Qty: | 64 |
| OS Required: | Microsoft Windows Server 2003, SuSE Linux Enterprise Server 9, Red Hat Enterprise Linux 4, SuSE Linux Enterprise Server 10, Red Hat Enterprise Linux 5, VMware ESX Server 3.5 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 10, ADG |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| Width: | 2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Buffer Size: | 256 MB |
|---|---|
| Data Transfer Rate: | 3 Gbit/s |
| Depth: | 11.4 cm |
| Designed For: | HPE 1/8 G2 Tape Autoloader Ultrium 1760 ¦ HPE ProLiant BL280c G6, BL2x220c G5, BL2x220c G5 Server A, BL2x220c G5 Server B, BL460c, BL460c G6, BL460c G7, BL465c G5, BL465c G6, BL465c G7, BL480c, BL490c G6, BL490c G7, BL495c G5, BL495c G6, BL680c G5, BL685c |
| Device Type: | Storage controller (RAID) |
| Height: | 10.1 cm |
| Host Bus: | PCIe x8 |
| Interface: | SATA 1.5Gb/s / SAS |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Storage Devices Qty: | 64 |
| OS Required: | Microsoft Windows Server 2003, SuSE Linux Enterprise Server 9, Red Hat Enterprise Linux 4, SuSE Linux Enterprise Server 10, Red Hat Enterprise Linux 5, VMware ESX Server 3.5 |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 10, ADG |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| Width: | 2 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: