Aruba 660086-001
HP H222 Host Bus Adapter
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Channel Qty: | 8 |
|---|---|
| Compliant Standards: | WEEE |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 16.8 cm |
| Designed For: | HPE D3610, D3710 ¦ HPE ProLiant BL465c Gen8, ML350e Gen8, ML350e Gen8 Base, ML350e Gen8 Entry, ML350e Gen8 Performance, ML350e Gen8 Special ¦ HPE StorageWorks DAT 160 External Tape Drive, DAT 160 Internal Tape Drive, DAT 160 USB External Tape Drive, DAT 1 |
| Device Type: | Storage controller - plug-in module - low profile |
| Height: | 6.86 cm |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Included Accessories: | Low-profile bracket |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) (external) ¦ 1 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) (internal) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OS Required: | SuSE Linux Enterprise Server 11, Microsoft Windows Server 2008 SP2, SuSE Linux Enterprise Server 10, Red Hat Enterprise Linux 5, Red Hat Enterprise Linux 6, Oracle Solaris 10, Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1, Red Hat Enterprise Linux 6.2, Microsoft W |
| Pricing Type: | Remarketed - factory integrated |
| Supported Devices: | Hard drive, tape drive, solid state drive |
| Version: | original |
| Width: | 1.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Channel Qty: | 8 |
|---|---|
| Compliant Standards: | WEEE |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 16.8 cm |
| Designed For: | HPE D3610, D3710 ¦ HPE ProLiant BL465c Gen8, ML350e Gen8, ML350e Gen8 Base, ML350e Gen8 Entry, ML350e Gen8 Performance, ML350e Gen8 Special ¦ HPE StorageWorks DAT 160 External Tape Drive, DAT 160 Internal Tape Drive, DAT 160 USB External Tape Drive, DAT 1 |
| Device Type: | Storage controller - plug-in module - low profile |
| Height: | 6.86 cm |
| Host Bus: | PCIe 3.0 x8 |
| Included Accessories: | Low-profile bracket |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 1 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) (external) ¦ 1 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 26 pin 4x Shielded Mini MultiLane SAS (SFF-8088) (internal) |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| OS Required: | SuSE Linux Enterprise Server 11, Microsoft Windows Server 2008 SP2, SuSE Linux Enterprise Server 10, Red Hat Enterprise Linux 5, Red Hat Enterprise Linux 6, Oracle Solaris 10, Microsoft Windows Server 2008 R2 SP1, Red Hat Enterprise Linux 6.2, Microsoft W |
| Pricing Type: | Remarketed - factory integrated |
| Supported Devices: | Hard drive, tape drive, solid state drive |
| Version: | original |
| Width: | 1.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Nico Steinbach is your contact person for: