Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-CX4 |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ak |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 10.4 cm |
| Designed For: | HPE 2910-24G al Switch, 2910-24G-PoE+ al Switch, 2910-48G al Switch, 2910-48G-PoE+ al Switch |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Full duplex mode |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 15 - 95% |
| Interfaces: | 2 x 10GBase-CX4 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 10GBase-CX4 x 2 |
| Version: | original |
| Weight: | 160 g |
| Width: | 10.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Cabling Type: | Ethernet 10GBase-CX4 |
|---|---|
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3ak |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 10.4 cm |
| Designed For: | HPE 2910-24G al Switch, 2910-24G-PoE+ al Switch, 2910-48G al Switch, 2910-48G-PoE+ al Switch |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Full duplex mode |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 15 - 95% |
| Interfaces: | 2 x 10GBase-CX4 |
| Manufacturer: | HPE Aruba |
| Max Operating Temperature: | 55 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | 10GBase-CX4 x 2 |
| Version: | original |
| Weight: | 160 g |
| Width: | 10.6 cm |
| GPSR - economic actor: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
| GPSR - EU responsible person: | Hewlett-Packard GmbH, Deutschland, Herrenberger Str. 140, Böblingen, 71034, enterprise.kunden @ hpe.com |
Pascal Eggert is your contact person for: