Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN5 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | IP-routing, VPN support, RPL support, MPLS support, IGMP snooping, IPv6 support, MPLS Fast Reroute (FRR), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, DHCP s |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 8 - XFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 10 Gigabit XFP x 8 |
| RAM: | 4 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compliant Standards: | NEBS level 3, FCC Class A certified, ETSI, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN5 |
|---|---|
| Compliant Standards: | IEEE 802.1Q, IEEE 802.1w, IEEE 802.1s, IEEE 802.1ad, IEEE 802.3ah, IEEE 802.1ag |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Depth: | 52.1 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 Chassis, 9006 DC Chasis V2, 9006 with PEM Version 2, 9010, 9010 for High Scale, 9010 with PEM Version 2 |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | IP-routing, VPN support, RPL support, MPLS support, IGMP snooping, IPv6 support, MPLS Fast Reroute (FRR), Rapid Spanning Tree Protocol (RSTP) support, Virtual Route Redundancy Protocol (VRRP) support, Multiple Spanning Tree Protocol (MSTP) support, DHCP s |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 35.6 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Interfaces: | 8 - XFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Ports: | 10 Gigabit XFP x 8 |
| RAM: | 4 GB |
| Remote Management Protocol: | SNMP 3 |
| Status Indicators: | Port status, status |
| Version: | original |
| Width: | 4.4 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: