Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1x, IEEE 802.1ag, ITU-T G.709 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 56.9 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Flow control, modular design, MPLS support, full duplex mode, Quality of Service (QoS), NetFlow, Advanced Forward Error Correction, Virtual Circuit Connectivity Verification (VCCV) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 7.93 kg |
| Width: | 36.83 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, CISPR 22 Class A, EN 61000-3-2, EN55022, IEC 61000-3-2, IEC 61000-3-3, IEC 61000-4-11, IEC 61000-4-2, IEC 61000-4-3, IEC 61000-4-4, IEC 61000-4-5, IEC 61000-4-6, IEC 61000-4-8, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, EN50082-1, EN |
| Compliant Standards: | IEEE 802.3, IEEE 802.1x, IEEE 802.1ag, ITU-T G.709 |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Depth: | 56.9 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010 |
| Device Type: | Expansion module |
| Expansion Slots: | 2 (total) / 2 (free) x expansion slot |
| Features: | Flow control, modular design, MPLS support, full duplex mode, Quality of Service (QoS), NetFlow, Advanced Forward Error Correction, Virtual Circuit Connectivity Verification (VCCV) |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4.37 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 5 °C |
| Version: | original |
| Weight: | 7.93 kg |
| Width: | 36.83 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: