Cisco A9K-MPA-4X10GE
ASR 9000 4-port 10GE Modular Port Adapter
Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 17 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010 |
| Device Type: | Expansion module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.5 cm |
| Interfaces: | 4 x 10Gb Ethernet - XFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Ports: | 10Gb Ethernet x 4 |
| Version: | original |
| Weight: | 0.87 kg |
| Width: | 16.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | 10 Gigabit Ethernet |
| Data Transfer Rate: | 10 Gbps |
| Depth: | 17 cm |
| Designed For: | Cisco ASR 9006, 9006 with PEM Version 2, 9010 |
| Device Type: | Expansion module |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.5 cm |
| Interfaces: | 4 x 10Gb Ethernet - XFP |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Ports: | 10Gb Ethernet x 4 |
| Version: | original |
| Weight: | 0.87 kg |
| Width: | 16.2 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: