Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-6-2, FCC CFR47 Part 15, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Depth: | 18.39 cm |
| Designed For: | Cisco 4451-X, 4451-X Application Experience, 4451-X Integrated Services Router Security Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice and Video Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice Security Bundle |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Integrated CSU/DSU |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x T1/E1 |
| Line Coding Format: | AMI, B8ZS, HDB3 |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | T1/E1 x 2 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Carrier detect, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 191 g |
| Width: | 8.89 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, UL 60950, EN50082-1, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, AS/NZ 3548 Class A, ICES-003 Class A, EN 61000-6-2, FCC CFR47 Part 15, IEC 60950-1, EN 60950-1, AS/NZS 60950, GR-1089-CORE, |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 2.048 Mbps |
| Depth: | 18.39 cm |
| Designed For: | Cisco 4451-X, 4451-X Application Experience, 4451-X Integrated Services Router Security Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice and Video Bundle, 4451-X Integrated Services Router Voice Security Bundle |
| Device Type: | Expansion module |
| Features: | Integrated CSU/DSU |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 85% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x T1/E1 |
| Line Coding Format: | AMI, B8ZS, HDB3 |
| Line Rate: | T-1/E-1 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 50 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | T1/E1 x 2 |
| Remote Management Protocol: | SNMP, Telnet |
| Status Indicators: | Carrier detect, alarm |
| Version: | original |
| Weight: | 191 g |
| Width: | 8.89 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: