Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, JATE, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, EN 61000-4-8, UL 60950-1, IEC 60950-1 |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | RS-232, RS-530, X.21, V.35, RS-449, RS-530A |
| Data Transfer Rate: | 8 Mbps |
| Depth: | 18.39 cm |
| Designed For: | P/N: C1100TG-1N24P32A, C1100TG-1N32A, C1100TGX-1N24P32A, C1-CISCO4221/K9, C1-CISCO4321/K9, C1-CISCO4331/K9, C1-CISCO4351/K9, C1-CISCO4431/K9, C1-CISCO4451/K9, ISR4221/K9, ISR4221/K9-RF, ISR4221-AX/K9, ISR4221-SEC/K9, ISR4221X/K9, ISR4321/K9, ISR4321/K9-RF |
| Device Type: | Serial adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x RS-232/449/530/V.35/X.21 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | RS-232/449/530/V.35/X.21 x 2 |
| Version: | original |
| Width: | 8.89 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compliant Standards: | CISPR 22 Class A, CISPR 24, EN 61000-3-2, EN 61000-3-3, EN55024, EN55022 Class A, EN50082-1, AS/NZS 60950-1, EN 61000-4-4, EN 61000-4-2, EN 61000-4-3, EN 61000-4-6, JATE, ICES-003 Class A, EN 61000-4-5, EN 61000-4-11, EN 61000-4-8, UL 60950-1, IEC 60950-1 |
|---|---|
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Link Protocol: | RS-232, RS-530, X.21, V.35, RS-449, RS-530A |
| Data Transfer Rate: | 8 Mbps |
| Depth: | 18.39 cm |
| Designed For: | P/N: C1100TG-1N24P32A, C1100TG-1N32A, C1100TGX-1N24P32A, C1-CISCO4221/K9, C1-CISCO4321/K9, C1-CISCO4331/K9, C1-CISCO4351/K9, C1-CISCO4431/K9, C1-CISCO4451/K9, ISR4221/K9, ISR4221/K9-RF, ISR4221-AX/K9, ISR4221-SEC/K9, ISR4221X/K9, ISR4321/K9, ISR4321/K9-RF |
| Device Type: | Serial adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 3.18 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interfaces: | 2 x RS-232/449/530/V.35/X.21 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | RS-232/449/530/V.35/X.21 x 2 |
| Version: | original |
| Width: | 8.89 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Florian Vopel is your contact person for: