Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV GS, CISPR 24, EN 60950, EN 61000-3-2, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, EN50082-1, AS/NZ 3548 Class A, FCC Part 15, ICES-003 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 230.4 Kbps |
| Depth: | 19.1 cm |
| Designed For: | Cisco 3925, 3925 PSRE Bundle, 3925 Security Bundle, 3925 SRE Bundle, 3925 Voice Bundle, 3925 Voice Security and CUBE Bundle, 3925 Voice Security Bundle, 3925 VPN ISM Module HSEC Bundle, 3925 WAAS Bundle, 3925E, 3925E Security Bundle, 3925E SRE Bundle, 392 |
| Device Type: | Serial adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | HWIC |
| Interfaces: | 8 x RS-232 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | RS-232 x 8 |
| Version: | original |
| Width: | 18.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Compatible Slots: | 1 x Expansion Slot |
|---|---|
| Compliant Standards: | FCC Class A certified, TUV GS, CISPR 24, EN 60950, EN 61000-3-2, IEC950, UL 1950, VCCI Class A ITE, EN 61000-3-3, EN55024, CSA 22.2 No. 950, EN55022 Class A, EN50082-1, AS/NZ 3548 Class A, FCC Part 15, ICES-003 Class A |
| Connectivity Technology: | Wired |
| Data Transfer Rate: | 230.4 Kbps |
| Depth: | 19.1 cm |
| Designed For: | Cisco 3925, 3925 PSRE Bundle, 3925 Security Bundle, 3925 SRE Bundle, 3925 Voice Bundle, 3925 Voice Security and CUBE Bundle, 3925 Voice Security Bundle, 3925 VPN ISM Module HSEC Bundle, 3925 WAAS Bundle, 3925E, 3925E Security Bundle, 3925E SRE Bundle, 392 |
| Device Type: | Serial adapter |
| Form Factor: | Plug-in module |
| Height: | 4 cm |
| Humidity Range Operating: | 10 - 90% (non-condensing) |
| Interface (Bus) Type: | HWIC |
| Interfaces: | 8 x RS-232 |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 40 °C |
| Min Operating Temperature: | 0 °C |
| Ports: | RS-232 x 8 |
| Version: | original |
| Width: | 18.9 cm |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Sven Lembke is your contact person for: