Product images and accessories are provided by a content provider. Images may differ slightly from the original and are for illustrative purposes. Compatibility guarantee for accessories can not be guaranteed. The scope of delivery corresponds to the item description (if necessary identical item) Please note the product and condition description.
| Buffer Size: | 1 GB |
|---|---|
| Channel Qty: | 8 |
| Compatible Slots: | 1 x PCI Express 2.0 x8 - low-profile |
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, UL, VCCI, C-Tick, BSMI, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, RRL, UL 1950, EN 61000-3-3, EN55024, CSA C22.2 |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 16.8 cm |
| Designed For: | Cisco UCS C220 M3 High-Density Rack-Mount Server Small Form Factor |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card - low profile |
| Height: | 6.9 cm |
| Host Bus: | PCIe 2.0 x8 |
| Included Accessories: | RAID Battery Backup Unit |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 36 pin 4i Mini MultiLane (internal) |
| MTBF: | 1,031,514 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 128 |
| Processor: | LSI LSISAS2208 800 MHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| Warnings: | Warnings Controller Cards International.pdf |
| Safety instructions: | Safety instructions Controller Cards International.pdf |
| Buffer Size: | 1 GB |
|---|---|
| Channel Qty: | 8 |
| Compatible Slots: | 1 x PCI Express 2.0 x8 - low-profile |
| Compliant Standards: | FCC Class B certified, FCC Class A certified, UL, VCCI, C-Tick, BSMI, EN 60950, EN 61000-3-2, EN55022, RRL, UL 1950, EN 61000-3-3, EN55024, CSA C22.2 |
| Data Transfer Rate: | 6 Gbit/s |
| Depth: | 16.8 cm |
| Designed For: | Cisco UCS C220 M3 High-Density Rack-Mount Server Small Form Factor |
| Device Type: | Storage controller (RAID) - plug-in card - low profile |
| Height: | 6.9 cm |
| Host Bus: | PCIe 2.0 x8 |
| Included Accessories: | RAID Battery Backup Unit |
| Interface: | SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s |
| Interfaces: | 2 x SATA 6Gb/s / SAS 6Gb/s - 36 pin 4i Mini MultiLane (internal) |
| MTBF: | 1,031,514 hours |
| Manufacturer: | Cisco Meraki |
| Max Operating Temperature: | 45 °C |
| Max Storage Devices Qty: | 128 |
| Processor: | LSI LSISAS2208 800 MHz |
| RAID Level: | RAID 0, RAID 1, RAID 5, RAID 6, RAID 10, RAID 50, RAID 60 |
| Supported Devices: | Hard drive, disk array (RAID) |
| Version: | original |
| GPSR - economic actor: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
|---|---|
| GPSR - product manufacturer: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
| GPSR - EU responsible person: | Cisco Systems GmbH, Deutschland, Parkring 20, Garching, 85748, info-center @ cisco.com |
Jürgen Mattikau is your contact person for: